Aktualności

Inwestycje warte miliard złotych. Rada Ministrów przyjęła program

1 minut(y) czytania

Rząd w środę zatwierdził program budowy oraz odbudowy lub modernizacji przystanków kolejowych w latach 2021-2025. W projekcie przewidziano również poprawę dostępności miejsc parkingowych dla podróżnych. Łącznie na te cele zostanie przeznaczonych miliard złotych.

Zgodnie z informacjami przekazanych dzisiaj przez Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów uchwaliła ustanowienie Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. W skład obowiązującego do 2025 roku programu wchodzi m.in.: budowa nowych stacji kolejowych, poprawa dostępności miejsc parkingowych czy modernizacja infrastruktury. Z oświadczenia CIR wynika również, że program jest uzupełnieniem realizowanych przez rząd zadań mających na celu likwidację wykluczenia komunikacyjnego. Ma przyczynić się do jego ograniczenia i dać pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

Ponad 100 nowych stacji, niemal drugie tyle będzie modernizowanych

Resort infrastruktury oznajmił już wcześniej, że w programie znajdują się propozycje 200 inwestycji. 104 mają stanowić nowe przystanki w nowych lokalizacjach, 45 punktów ma być odbudowywanych lub modernizowanych, natomiast w 51 miejscowościach ma nastąpić wydłużanie bądź przebudowa peronów.

Program zostanie zrealizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jest to pierwszy samodzielny program z obszaru infrastruktury kolejowej realizowany ze środków własnych spółki na tak dużą skalę.

Zobacz także:  Biedaemerytury: 365 tys. osób otrzymuje świadczenia poniżej progu minimalnego
Nasze propozycje
Aktualności

Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców

3 minut(y) czytania
Obostrzenia w Polsce niebawem powrócą? Rząd po tym tygodniu ma ustalić dalsze kroki związane z pandemią Covid-19. Według ministra zdrowia najbliższy tydzień…
Aktualności

GUS: stopa bezrobocia ponownie spadła. Dane za wrzesień 2021 r.

1 minut(y) czytania
Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia na koniec września br. wyniosła 5,6%, co stanowi spadek o 0,2% uwzględniając dane z sierpnia…
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *