Aktualności

Bony turystyczne ważne do końca marca

1 minut(y) czytania

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska przypomina, że nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tej pory ZUS wydał 1,5 mln bonów na łączną kwotę 1,3 mld zł.

Luzowanie obostrzeń oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że wzrasta zainteresowanie bonem turystycznym. Do tej pory wystawiono w sumie 1,5 mln bonów na sumę przekraczającą 1,3 mld zł. Beneficjenci do tej pory wykonali ok. 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Ponadto 21,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego zadeklarowało chęć świadczenia swoich usług w ramach bonu.

Bon turystyczny ważny do 31 marca, lecz nie można go wymienić na gotówkę

Prezes ZUS Gertruda Uścińska uspokaja, że osoby dysponujące bonem mają jeszcze dużo czasu na jego wykorzystanie, aczkolwiek podkreśliła, iż pewne procedury związane z nim są zabronione:

„Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze”.

Rząd obecnie nie planuje wydłużenia terminu ważności bonu turystycznego. Wiele będzie zależeć ile środków pozostanie do wydania po okresie wakacyjnym o czym wspomina Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii:

„Na ten moment nie ma decyzji, by termin funkcjonowania bonu turystycznego wydłużyć ponad marzec 2022 roku. Jeżeli po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku, okaże się, że wciąż spora grupa środków nie została wydana, to rozpoczniemy konsultacje i analizy, czy terminy nie powinny być zmieniane. Na dziś takiej decyzji jednak nie ma”.

ZUS wskazuje, że Polski Bon turystyczny cieszy się największą popularnością w województwach: małopolskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Zobacz także:  Kryzys paliwowy w UK. Wojsko w stanie gotowości
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *