Aktualności

Branża hotelarsko-gastronomiczna poszukuje pracowników i oferuje wysokie stawki

1 minut(y) czytania

Odmrażanie gospodarki oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że właściciele punktów gastronomicznych poszukują pracowników. Ilość ofert pracy jest naprawdę ogromna, a chętne osoby mogą liczyć na dobre zarobki.

Według zestawień przygotowanych przez portal OLX.pl suma ogłoszeń o pracę w gastronomii i hotelarstwie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem aż o 170%. Taki rezultat jest wynikiem coraz większego luzowania obostrzeń. Z tego też powodu restauratorzy i hotelarze poszukują pracowników, którzy byliby gotowi do podjęcia pracy praktycznie od zaraz. Przedsiębiorcy zachęcają dobrymi zarobkami zaczynającymi się od 3 tys. zł.

Stawki sięgające nawet 9 tysięcy brutto

Osoby, które szukają obecnie pracy mają w czym przebierać. Nawet jeśli segment hotelarski ich nie interesuje, to po zapoznaniu się z propozycjami mogą łaskawszym okiem spojrzeć się na tę branżę. Aktualnie liczba aktywnych ofert w tym dziale wynosi 1600. Najwięcej, bo 330, pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Na dalszych pozycjach znajduje się pomorskie (240) oraz dolnośląskie (215).

Stawki są mocno zróżnicowane, aczkolwiek osoby sprzątające mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości 20-25 zł. Pensja dla recepcjonisty rozpoczyna się od 3 tys. natomiast rekordzista w widełkach finansowych ustalił zarobki w przedziale od 6 do 9 tys. brutto.

Jeszcze więcej ofert pracy znajdziemy w branży gastronomicznej. Łącznie w serwisie OLX znajduje się ponad 14 tys. tego typu ogłoszeń. Większość z nich dotyczy pracy na stanowisku kucharza (4,5 tys.) oraz kelnerów i barmanów (4 tys.).

Zobacz też:
Kliknij!
GUS: inflacja producencka najwyższa od... grudnia 1997 roku
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.