Aktualności

Branża hotelarsko-gastronomiczna poszukuje pracowników i oferuje wysokie stawki

1 minut(y) czytania

Odmrażanie gospodarki oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że właściciele punktów gastronomicznych poszukują pracowników. Ilość ofert pracy jest naprawdę ogromna, a chętne osoby mogą liczyć na dobre zarobki.

Według zestawień przygotowanych przez portal OLX.pl suma ogłoszeń o pracę w gastronomii i hotelarstwie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem aż o 170%. Taki rezultat jest wynikiem coraz większego luzowania obostrzeń. Z tego też powodu restauratorzy i hotelarze poszukują pracowników, którzy byliby gotowi do podjęcia pracy praktycznie od zaraz. Przedsiębiorcy zachęcają dobrymi zarobkami zaczynającymi się od 3 tys. zł.

Stawki sięgające nawet 9 tysięcy brutto

Osoby, które szukają obecnie pracy mają w czym przebierać. Nawet jeśli segment hotelarski ich nie interesuje, to po zapoznaniu się z propozycjami mogą łaskawszym okiem spojrzeć się na tę branżę. Aktualnie liczba aktywnych ofert w tym dziale wynosi 1600. Najwięcej, bo 330, pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Na dalszych pozycjach znajduje się pomorskie (240) oraz dolnośląskie (215).

Stawki są mocno zróżnicowane, aczkolwiek osoby sprzątające mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości 20-25 zł. Pensja dla recepcjonisty rozpoczyna się od 3 tys. natomiast rekordzista w widełkach finansowych ustalił zarobki w przedziale od 6 do 9 tys. brutto.

Jeszcze więcej ofert pracy znajdziemy w branży gastronomicznej. Łącznie w serwisie OLX znajduje się ponad 14 tys. tego typu ogłoszeń. Większość z nich dotyczy pracy na stanowisku kucharza (4,5 tys.) oraz kelnerów i barmanów (4 tys.).

Zobacz także:  ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%
Nasze propozycje
Aktualności

Obostrzenia w Polsce. Coraz głośniej mówi się o potencjalnych restrykcjach. Konfederacja Lewiatan wątpi w twardy lockdown, ale przestrzega przedsiębiorców

3 minut(y) czytania
Obostrzenia w Polsce niebawem powrócą? Rząd po tym tygodniu ma ustalić dalsze kroki związane z pandemią Covid-19. Według ministra zdrowia najbliższy tydzień…
Aktualności

GUS: stopa bezrobocia ponownie spadła. Dane za wrzesień 2021 r.

1 minut(y) czytania
Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia na koniec września br. wyniosła 5,6%, co stanowi spadek o 0,2% uwzględniając dane z sierpnia…
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *