Aktualności

Nie tylko na wynos. Od jutra restauracje wznawiają działalność

1 minut(y) czytania

Po ponad półrocznym przestoju spowodowanym lockdownem swoją działalność wznawia branża gastronomiczna. Od jutra restauracje będą mogły przyjmować gości w ogródkach restauracyjnych, natomiast od 29 maja zaplanowano pełne otwarcie lokali. W restauracjach będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Wcześniej punkty gastronomiczne mogły wydawać posiłki wyłącznie na wynos.

Otwarcie gastronomii – jakie warunki będą obowiązywać w restauracjach

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami od 15 do 28 maja restauracje będą mogły obsługiwać gości wyłącznie na zewnątrz, natomiast od 29 maja możliwe będzie przyjęcie klientów również wewnątrz lokalu. Odmrożenie gastronomi będzie jednak przebiegać pod rygorem sanitarnym. Goście co prawda po zajęciu miejsca będą mogli zdjąć maseczki, aczkolwiek obsługa będzie zmuszona do zakrywania ust i nosa przez cały czas pracy. Dodatkowo co drugi stolik będzie musiał pozostać wolny, a odległość między nimi ma wynosić 1,5 m. W wyjątkowych sytuacjach taka przerwa nie będzie konieczna. Warunkiem jest zastosowanie przegrody o wysokości co najmniej 1 metra od powierzchni stolika.

Gastronomia to jedna z branż, która najmocniej ucierpiała z powodu koronawirusa. Niestety nie wszyscy doczekali się poluzowania obostrzeń i zmuszeni byli zamknąć działalność. Ci, którzy mieli więcej szczęścia zacierają już ręce i gorączkowo przygotowują się do otwarcia. Z otwarcia restauracji nie cieszą jedynie ich właściciele, ale również klienci. Niewątpliwie przedłużający się lockdown źle działał również na konsumentów, którzy mieli dość siedzenia w domu.

Zobacz także:  Ulga na start – dla kogo jest przeznaczona i co obejmuje
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *