Aktualności

Komunie, wesela i inne uroczystości w pandemii możliwe powyżej wyznaczonego limitu

1 minut(y) czytania

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk potwierdzili na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zaszczepiona osoba posiadająca odpowiedni certyfikat, nie będzie liczona do limitu osób, które mogą przebywać jednocześnie na uroczystościach rodzinnych. Do 28 maja maksimum wynosi 25 osób, natomiast od 29 maja do 5 czerwca będzie możliwa organizacja imprez nawet do 50 osób.

Osoba zaszczepiona nie będzie wliczana do limitów spotkań w czasie pandemii koronawirusa

Podczas dzisiejszej konferencji spytano ministra, czy wobec przyspieszającego tempa szczepień możliwe jest uczestnictwo na weselach czy komuniach większej liczby osób niż przewidują obecne obostrzenia pod warunkiem, że są w pełni zaszczepione. Dworczyk skomentował to w następujący sposób:

„Pomimo tego, że pandemia zwalnia, należy pamiętać, że jest ona niezwykle zwodnicza. W związku z tym zawsze obowiązuje nas zdrowy rozsądek, zawsze obowiązuje nas odpowiedzialność za siebie, za naszych bliskich, za inne osoby, z którymi się spotykamy. Więc tak naprawdę od tego trzeba zacząć mówiąc o spotkaniach, czy to rodzinnych, czy w jakiejkolwiek innej formule”.

Szef KPRM potwierdził również, że faktycznie jest możliwość zaproszenia większej liczby osób, o ile spełniają pewne warunki:

„Rzeczywiście zgodnie z obecnymi przepisami jest tak, że jeżeli jest osoba zaszczepiona i ma certyfikat wykonania pełnego szczepienia, to taka osoba nie jest liczona do limitów w czasie spotkań”.

Według najnowszych danych rządu w Polsce wykonano jak dotąd 13 764 238 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych natomiast jest 3 671 671 osób.

Zobacz też:
Kliknij!
Emerytury czerwcowe. Prezes ZUS zapewnia o zmianach, jednak na rekompensatę nie ma co liczyć
Nasze propozycje
Aktualności

Jacek Sasin wyklucza zamknięcie gospodarki

1 minut(y) czytania
Jacek Sasin we wtorek 25 stycznia był pytany o potencjalne wprowadzenie twardego locdownu w Polsce. Wicepremier wykluczył taką możliwość i to pomimo…
Aktualności

Firmy z sektora MŚP przed widmem bankructwa. Co piąte przedsiębiorstwo obawia się upadłości

1 minut(y) czytania
Niemal co piąta firma wyraża obawy związane z potencjalnym bankructwem w 2022 r. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników…
Aktualności

Inflacja producencka w grudniu 2021 r. osiągnęła poziom 14,2%. To najwyższy wynik od maja 1996 r.

1 minut(y) czytania
Inflacja Producencka (PPI) w grudnia 2021 r. wzrosła do 14,2%, co przewyższa prognozy analityków. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.