Aktualności

Komunie, wesela i inne uroczystości w pandemii możliwe powyżej wyznaczonego limitu

1 minut(y) czytania

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk potwierdzili na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zaszczepiona osoba posiadająca odpowiedni certyfikat, nie będzie liczona do limitu osób, które mogą przebywać jednocześnie na uroczystościach rodzinnych. Do 28 maja maksimum wynosi 25 osób, natomiast od 29 maja do 5 czerwca będzie możliwa organizacja imprez nawet do 50 osób.

Osoba zaszczepiona nie będzie wliczana do limitów spotkań w czasie pandemii koronawirusa

Podczas dzisiejszej konferencji spytano ministra, czy wobec przyspieszającego tempa szczepień możliwe jest uczestnictwo na weselach czy komuniach większej liczby osób niż przewidują obecne obostrzenia pod warunkiem, że są w pełni zaszczepione. Dworczyk skomentował to w następujący sposób:

„Pomimo tego, że pandemia zwalnia, należy pamiętać, że jest ona niezwykle zwodnicza. W związku z tym zawsze obowiązuje nas zdrowy rozsądek, zawsze obowiązuje nas odpowiedzialność za siebie, za naszych bliskich, za inne osoby, z którymi się spotykamy. Więc tak naprawdę od tego trzeba zacząć mówiąc o spotkaniach, czy to rodzinnych, czy w jakiejkolwiek innej formule”.

Szef KPRM potwierdził również, że faktycznie jest możliwość zaproszenia większej liczby osób, o ile spełniają pewne warunki:

„Rzeczywiście zgodnie z obecnymi przepisami jest tak, że jeżeli jest osoba zaszczepiona i ma certyfikat wykonania pełnego szczepienia, to taka osoba nie jest liczona do limitów w czasie spotkań”.

Według najnowszych danych rządu w Polsce wykonano jak dotąd 13 764 238 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych natomiast jest 3 671 671 osób.

Zobacz także:  Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów
Nasze propozycje
Aktualności

Pandemia a rynek pracy – lepsze warunki zatrudnienia pracowników

1 minut(y) czytania
Pandemia zmieniła rynek pracy mimo, że 85% osób nie zmieniło formy zatrudnienia. Pozostali jednak pracują na innych, lepszych warunkach – podaje „Rzeczpospolita”….
Aktualności

Polski Ład: ulga sponsoringowa pozwoli zaoszczędzić firmom nawet 100 mln zł

3 minut(y) czytania
Polski Ład. Ministerstwo Finansów startuje z ulgą sponsoringową. Zapisy ją wprowadzające mają znaleźć się w podatkowej części Polskiego Ładu. Przedsiębiorstwa, które zdecydują…
Aktualności

Agrounia protestowała przed Ministerstwem Rolnictwa. Kołodziejczak: „W Polsce tradycyjna hodowla świń umiera”

1 minut(y) czytania
Agrounia dzisiaj (tj. 20 października) protestowała przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Powodem demonstracji był sprzeciw dotyczący likwidacji tradycyjnych polskich hodowli świń. Rolnicy wraz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *